Bilety lotnicze » Bilety do Australii
PL
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
nie należą do najtańszych, jednak należy pamiętać, że lot jest na drugą stronę świata i trwa co najmniej 24 godziny.
Z Polski nie ma żadnego bezpośredniego połączenia i najczęściej loty są poprzez jedno z europejskich miast, np.: Londyn, Frankfurt czy Paryż. Dodatkowo w czasie lotu z Europy do Australii pasażerowie mają krótki postój czy też muszą przesiąść się w jednym z portów lotniczych w Azji (np.: Hong Kongu, Bangkoku czy Singapurze).

Ceny biletów lotniczych

Chociaż cena biletu na podróż do Australii i z powrotem to spory wydatek, jakieś 4500 - 5300 zł należy pamiętać, że także odległość jest ogromna (ponad 15000 km z Warszawy do Sydney). Dla porównania aby dostać się samolotem z Warszawy do Londynu wystarczy jakieś 2 godziny, a do Sydney  lot będzie trwał ponad 24 godzin, czyli będzie 12 razy dłuży. To oznacza, że cena na podróż do Australii powinna być jakieś 12 razy wyższa niż do Londynu. Rzeczywiście tak jest, nawet jeżeli do kalkulacji wstawi się tanie linie lotnicze, którymi można lecieć z polskich miast do Londynu i z powrotem za jakieś 400 zł (bilet wraz z opłatami) . 

Szukając taniego połączenia na podróż do Australii należy pamiętać o low and high seasons (niskich i wysokich okresach cen). Okres Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych oraz australijskiego i europejskiego lata to prawie zawsze high season i ceny biletów na wylot w tym okresie są znacznie wyższe.
Dodatkowo przy zakupie biletów do Australii ważne jest na jak długo przed wylotem wykupuje się bilet. Im wcześniej tym lepiej, ale od tej reguły czasami są wyjątki.

Wyjeżdżając do Australii na wizie studenckiej warto zastanowić się czy nie kupić biletu lotniczego tylko na przelot w jedną stronę. A może spodoba Ci się w Australii i będzie warto przedłużyć wizę i pobyt? A może w drodze powrotnej będzie warto zatrzymać się w Azji? Czy też wylot z Australii będzie z innego miasta niż przylot?

Chociaż bilet lotniczy w jedną stronę na ogół stanowi 75% ceny biletu lotniczego na przelot tam i z powrotem, na dobrą sprawę daje on więcej możliwości wyboru podczas pobytu w Australii. Zresztą bilety w dwie strony mają wiele ograniczeń, w tym dodatkowe opłaty przy zmianie daty powrotu, itp. 

Pamiętaj do Australii możesz przylecieć posiadając bilet tylko w jedną stronę. Nie ma żadnego formalnego nakazu posiadania biletu na podróż do Australii i z powrotem. Czasami w wyjątkowych sytuacjach urzędnicy graniczni mogą poprosić o potwierdzenie posiada środków na zakup biletu powrotnego, ale w przypadku osób przylatujących na wizie studenckiej zdarza się to bardzo rzadko.Bilety na wyloty z Polski

W Polsce nie ma za wiele biur podróży specjalizujących się w sprzedaży bardzo tanich biletów lotniczych do Australii i Oceanii. Kierunek ten nie jest aż tak bardzo popularny w naszym kraju i linie lotnicze nie oferują zbyt dużo promocyjnych cen jak z innych krajów europejskich (Niemiec i Anglii). Poza tym wyjątkowo wysokie opłaty lotniskowe i inne wszelkie dodatkowe koszta związane z wystawieniem biletu lotniczego sprawiają, że chociaż cena biletu na początku może wydawać się niska to po doliczeniu tych opłat (tax’ów) znacznie wzrasta.

Biletów lotniczych na wyloty z Polski można szukać poprzez niektóre wyszukiwarki i polskie biura sprzedaży biletów, m.in.:Przykładowe ceny biletów z Polski do Australii
wyloty z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia

bilet rodzaj biletu cena w zł
season
high low*
one-way w jedną stronę; tylko dla młodzieży do 29 lat 2940,- 2710,-
return roczny, tam i z powrotem; tylko dla młodzieży do 29 lat 4850,- 4650,-
one-way w jedną stronę 3600,- 3960,-
return pół roczny, tam i z powrotem 5400,- 5100,-
return roczny, tam i z powrotem 5800,- 5500,-
* low season (sezon niski) przypada mniej więcej na: styczań-czerwiec, wrzesień-październik

Pamiętaj: podane powyżej ceny dotyczą ofert w promocji i mają nałożone pewne ograniczenia co do dat wylotu i powrotu (termin wylotu, zmiana daty).
Jeżeli znajdziesz niższe ceny upewnij się czy nie ma ukrytych dodatkowych opłat!

W przypakdu zainteresowania ofertmi polskich biur specjalizujących się w sprzedaży biletów do Australii warto kontaktować się z:
   
Funfly
biurem Funfly >>

(022) 207 21 88
ACCTravel
biure ACCTravel >>

(022) 862 74 48 / 49

Osoby które zapiszą się do australijskich placówek edukacyjnych z AustraliaOnline mogą liczyć dodatkowo na specjalne promocje biletów lotniczych wystawianych przez te biura (należy powołać się na AustraliaOnline).


Bilety na wyloty z europejskich miast


BILETY Z NIEMIEC
Dla osób mieszkających blisko niemieckiej granicy często lepszym rozwiązaniem jest wylot z Niemiec, np. z Berlina. Bilety lotnicze do Australii z niemieckich portów lotniczych często są o wiele tańsze niż te oferowane na połączenia z Polski. Jednak w większości przypadków, aby kupić tani bilet lotniczy na wylot z Niemiec należy znać chociaż trochę język niemiecki aby znaleźć odpowiedni bilet w niemieckojęzycznych wyszukiwarkach oraz dodatkowo posiadać kartę kredytową pozwalającą na zakup biletu poprzez Internet. Oferty są bardzo różne i często można znaleźć bilet na lot w jedną stronę już za 699 , a bilet na podróż tam i z powrotem za 1099 .
Strony warte sprawdzenia to m.in.:
Flysiesta.pl jest polskojęzyczną wyszukiwarką biletów lotniczych pozwalającą na znalezienie taniego połączenia na wyloty z Niemiec (Berlina) i z możliwością opłacenia ich w Polsce bez konieczności posiadania karty kredytowej.
Także Funfly oferuje co jakiś czas bardzo atrakcyjne oferty na wyloty z Niemiec, a cenę biletu można sprawdzić kontaktując się telefonicznie z Funfly pod numerem telefonu (022) 207 21 88.

BILETY Z ANGLII
Polacy którzy mieszkają w UK czy też Irlandii i planują podróż do Australii bezpośrednio z Wysp bardzo często kupują bilety lotnicze na podróż z Londynu do Australii. Ceny są bardzo atrakcyjne i często podróż w jedną stronę to jakieś 499 Ł a bilet tam i z powrotem to około 749 Ł.
Strony internetowe na których warto sprawdzać połączenia to m.in.:
Dodatkowo zawsze warto zajrzeć do takich biur jak: STA Travel lub AUSTRAVEL.

PRZYKŁADOWE POŁĄCZENIA LOTNICZE

kodlinia lotniczawylotprzez przylot
KE Korean Air Berlin, Frankfurt, Praha, Londyn Seul Sydney, Brisbane, Melbourne
SQ Singapore Airlines Berlin, Frankfurt, Praha, Londyn Singapur SYD, ADL, BNE, MEL, PER
BA, QF British Airways, Qantas bardzo wiele miast w Europie BKK, SHA, PEK,
HKG, SIN, DPS,
BOM, JNB
SYD, ADL, BNE, CNS, MEL, PER
CI China Airlines Frankfurt, Londyn Taipei Sydney, Brisbane
CX Cathay Pacific Berlin, Frankfurt, Londyn Hong Kong SYD, ADL, BNE, CNS, MEL, PER
EK Emirates Frankfurt, Londyn Dubaj SYD, BNE, PER, MEL

Skróty nazw:
SYD – Sydney • ADL – Adelaide • BNE – Brisbane • MEL – Melbourne • PER – Perth CNS – Cairns BKK – Bankok • SHA – Shanghai • PEK – Peking • HKG – HongKong • SIN – Singapure • DPS – Denpasar BOM – Bombai • JNB – Johannesburg


Niektóre linie lotnicze oferują także połączenia z Polski. Sprawdzić je można poprzez wspomniane wcześniej polskojęzyczne wyszukiwarki.


Połączenia przez Azję

Ci który w drodze po Australii mają ochotę na odwiedzenie któregoś (lub kilka) z azjatyckich krajów, często decydują się na kilkudniową przerwę w podróży (tzw. stop-over) w którymś z azjatyckich portów lotniczych. Oprócz wykupienia jednego biletu na całą podróż do Australii niektórzy przeglądają dokładnie oferty w Internecie i starają się dostać bilety u różnych przewoźników. Chociaż nie zawsze jest to o wiele tańsza opcja, czasami mogą pojawić się naprawdę tanie połączenia. Np.:
- lot tanimi liniami lotniczymi (np. Ryanair, Easyjet) do Londynu, Frankfurtu lub Amsterdamu, a potem bilet w promocji do Azji; lub tani wylot z Berlina liniami Air Berlin do Tajlandii.
- w Azji przerwa w podróży na kilka dni (stop-over)
- i potem podróż do Australii, np.: liniami: Air Asia, Jet Star czy Tiger Airways
Oczywiście możliwości jest o wiele więcej!

Należy jednak pamiętać takie kombinowanie z zakupem biletów w różnych liniach czasami może sprawić kłopoty. Najczęściej są to tanie linie lotnicze, które mogą bez zapowiedzi odwołać lot, a to łatwo spowoduje utknięcie na trasie na kilka dni.