KATALOG
Chcecie wiedzieć więcej na
temat szkół, kursów
i promocji?
Przejrzyjcie strony
przygotowywanego
katalogu!
więcej ...
KOSZTY WYJAZDU
Chcecie wiedzieć, jakie
nakłady potrzebne
są na wyjazd?
Skorzystajcie z
pomocy naszego
kalkulatora!
więcej ...
POTRZEBNE FINANSE
Nie wiecie jakie wymagane
są finanse związane
z wyjazdem na
wizie studenckiej
do Australii?
Zróbcie wstępną
kalkulację!
więcej ...
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
TWOJE RESUME
Planujecie pracować podczas
pobytu w Australii?
Nasz online kreator
ułatwi Wam
przygotować
Resume!
więcej ...
- International English Language Testing System, to międzynarodowy test stopnia znajomości języka angielskiego. Honorowany jest przez uczelnie w krajach anglojęzycznych, m.in. Irlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii.  Także w Australii IELTS honorowany jest przez wszystkie placówki edukacyjne oraz dodatkowo egzamin ten wymagany przy ubieganiu się o wizę stałego pobytu.

WYBIERZ KURS JĘZYKOWY

FAKTY:
IELTS jest ważnym testem z języka angielskiego w Australii. Zdanie tego egzaminu na odpowiednim poziomie wymagane przez uniwersytety i wiele college'ów a także aby uzyskać odpowiednie australijskie wizy.

Wysoki poziom prowadzonych kursów w wielu szkołach językowych w Australii, a także skrupulatne sprawdzanie znajomości języka angielskiego przed przystąpieniem na dany kurs wpływa na dobre wyniki z egzaminu.  

Informacje o egzaminie

IELTS exam dostępny jest w dwóch wersjach:
- academic, skierowany głównie do osób, które chcą studiować w angielskojęzycznych placówkach edukacyjnych 
- general, skierowany do osób pragnących sprawdzić swoje umiejętności językowe dla nieedukacyjnych celów, np. przy wyjazdach migracyjnych.

Obie wersje egzaminu składają się z 4 części:
- słuchania (30 min),
- czytania (60 min),
- pisania (60 min),
- mówienia (około 15 min).

Skala wyników egzaminu to 0-9 punktów.
Osoby które otrzymały 9 punktów traktowane są jako expert user.
Australijskie college od zapisujących się studentów wymagają przeważnie 5-6 punktów z egzaminu IELTS general, czyli znajomość angielskiego na poziomie modest user lub competent user. W przypadku uniwersytetów musi być on często na poziomie powyżej 6 punktów z egzaminu IELTS academic.


IELTS Band Scores - oceny na poziomie IELTS
9 Expert user Has fully operational command of the language: appropriate, accurate and fluent with complete understanding.
8 Very good user Has fully operational command of the language with only occasional unsystematic inaccuracies and inappropriacies. Misunderstandings may occur in unfamiliar situations. Handles complex detailedargumentation well.
7 Good user Has operational command of the language, though with occasional inaccuracies, inappropriacies and misunderstandings in some situations. Generally handles complex language well and understands detailed reasoning.
6 Competent user Has generally effective command of the language despite some inaccuracies, inappropriacies and misunderstandings. Can use and understand fairly complex language, particularly in familiar situations.
5 Modest user Has partial command of the language, coping with overall meaning in most situations, though is likely to make many mistakes. Should be able to handle basic communication in own field.
4 Limited user Basic competence is limited to familiar situations. Has frequent problems in understanding and expression. Is not able to use complex language.
3 Extremely limited user Conveys and understands only general meaning in very familiar situations. Frequent breakdowns in communication occur.
2 Intermittent user No real communication is possible except for the most basic information using isolated words or short formulae in familiar situations and to meet immediate needs. Has great difficulty understanding spoken and written English.
1 Non user Essentially has no ability to use the language beyond possibly a few isolated words.
0 Did not attempt the test No assessable information provided.
Terminy egzaminu IELTS

Wszelkie informacje na temat egzaminu IELTS, w tym daty odbywających się egzaminów można sprawdzić na internetowej stronie www.ielts.org.
Za przeprowadzanie testu z IELTS w Polsce odpowiedzialne są placówki British Council.
Testy organizowane są po kilka razy w roku w: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Cena egzaminu to około 600 zł.
Więcej informacji na temat dat testu można znaleźć na internetowej stronie British Council.

Wyniki z egzaminu IELTS uznawane są często nie dłużej niż dwa lata po zdaniu tego egzaminu. Tak jest często w przypadku australijskie Departamentu ds. Imigracji i Obywatelstwa oraz w przypadku wyższych uczelni (uniwersytetów) w Australii.


Kursy IELTS w Australii

Ze względu na wymóg zdania egzaminu IELTS na odpowiednim poziomie aby ubiegać się o przyjęcie do australijskich uniwersytetów a także niektórych college'ów, jak i przy aplikacji o wiele australijskich wiz, kursy przygotowującego do tego egzaminu są bardzo popularne w Australii.
Wiele szkół językowych oferujące kursy z języka angielskiego dla obcokrajowców w swoich programach przygotowują także kursy IELTS Preparation.

Kursy IELTS Preparation są tak skonstruowane aby słuchacze przygotowali się do egzaminu nie tylko pod względem odpowiedniej znajomości języka angielskiego, ale także zapoznali się jak wygląda sam egzamin i jak dobrze władać czasem podczas tego egzaminu. Na kursach duży nacisk kładzie się wszystkie cztery komponenty egzaminu: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie, co pozwala na bardzo dobre przygotowanie do egzaminu. 
W niektórych szkołach prowadzący zajęcia nauczyciele wcześniej byli także egzaminatorami na egzaminach IELTS czy też są autorami książek przygotowujących do tego egzaminu. Dlatego ich wiedza dotycząca egzaminu jest nie tylko teoretyczna ale także praktyczna.

Aby rozpocząć kurs IELTS wiele szkół wymaga od słuchaczy znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej 4.5, czyli średnio-zaawansowanym. Ci którzy znają język angielski w niższym mogą zawsze rozpocząć naukę na kursie General English i po osiągnięciu odpowiedniego poziomu rozpocząć kurs IELTS Preparation.
Zapisując się na kursy z AustraliaOnline tak możemy przygotować rozkład kursów aby pomiędzy kursem General English i IELTS Preparation był miesiąc wakacji, czyli czas na zwiedzanie Australii czy też pracę na cały etat.


Słuchacze kończący kurs IELTS Preparation powinni:
- rozumieć strukturę egzaminu
- wiedzieć jak wykorzystać odpowiedniego czas podczas egzaminu
- mieć lepsze zrozumienie gramatyki, słownictwa, składni zdań
- znać słownictwo najczęściej używane podczas egzaminu
- być odpowiednio przygotowanym do czterech kompotów egzaminu.