KATALOG
Chcecie wiedzieć więcej na
temat szkół, kursów
i promocji?
Przejrzyjcie strony
przygotowywanego
katalogu!
więcej ...
KOSZTY WYJAZDU
Chcecie wiedzieć, jakie
nakłady potrzebne
są na wyjazd?
Skorzystajcie z
pomocy naszego
kalkulatora!
więcej ...
POTRZEBNE FINANSE
Nie wiecie jakie wymagane
są finanse związane
z wyjazdem na
wizie studenckiej
do Australii?
Zróbcie wstępną
kalkulację!
więcej ...
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
TWOJE RESUME
Planujecie pracować podczas
pobytu w Australii?
Nasz online kreator
ułatwi Wam
przygotować
Resume!
więcej ...

w Australii mogą uczyć się w szkołach językowych lub na specjalistycznych kursach w college'ach i instytutach TAFE, a także studiować na uniwersytetach. Kursy muszą być zarejestrowane w CRICOS - rejestrze kursów dla obcokrajowców, by zagraniczni studenci mogli zapisać się na dany kurs i otrzymać wizę studencką.Na stronach naszego portalu w części SZKOŁY można sprawdzić informacje o szkołach i kursach, a także koszty związane z nauką na danym kursie.
Zachęcamy także do zapoznania się z katalogiem dotyczącym wyjazdów na wizie studenckiej - Nauka i Praca w Australii.


Oprócz popularnej nauki języka angielskiego w jednej z wielu szkół językowych, Polacy często wybierają specjalistyczne kursy, jak biznes (marketing, managment), księgowość, zarządzanie turystyką, a także kursy z dziedziny: sport, design, IT czy multimedia.


Dodatkowo coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się specjalnie przygotowane programy Study, WORK & TRAVEL, pozwalają na połączenie nauki i wakacji w Australii.Szukając odpowiedniego kursu w Australii warto mieć na uwadze ile czasu będzie chciało się uczyć, czy ma to być szkoła językowa, college czy może studia na uniwersytecie. Zawsze ważne będzie na jakim poziomie zna się język angielski i czy posiada się potwierdzenie znajomości tego języka. To będzie szczególnie potrzebne przy zapisie do college'ów i niezbędne do zapisu na studia na uniwersytecie. Najbardziej respektowanym egzaminem językowych przy zapisie do australijskich placówek edukacyjnych jest IELTS który można zdawać jako na egzaminie jako general module lub academic module. IELTS można zdać jeszcze przed wyjazdem. Jednak czasami osoby zainteresowana nauką w Australii najpierw decydują się na kursy językowe (IELTS Preparation) w australijskich szkołach językowych i przygotowują się do egzaminu będąc już w Australii, gdzie zdają dany egzamin językowy. Inne certyfikaty które mogą pomóc w zapisie do australijskich placówek edukacyjnych to np. Cambridge.Istnieje możliwość łączenia kursów, np. językowego i nauki w college'u i od razu, jeszcze przed wyjazdem do Australii, otrzymania dłuższej wizy studenckiej. W ten sposób nie trzeba też posiadać potwierdzenia znajomości języka angielskiego by zostać przyjętym w college'u. Szczegóły u konsultantów AustraliaOnline


Warto pamiętać, że do szkół językowych można zapisać się bez znajomości języka angielskiego, gdyż szkoły te oferują kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, od poziomu dla początkujących do poziomu dla zaawansowanych.Osoby zainteresowane nauką lub studiami w Australii mogą liczyć na pomoc konsultantów AustraliaOnline przy wyborze odpowiedniego kursu. Kontakt z nami możliwy jest ONLINE korzystając z komunikatorów skype lub gadu-gadu. Oczywiście można także przesłąć email czy w przypadku tych który są już w Australii odwiedzić osobiście nasze biuro Centrum Studenckiego - AustraliaOnline w Sydney.

Pełna lista kursów dostępnych dla zagranicznych studentów, chcących podjąć naukę w Australii dostępna jest w rejestrze CRICOS. Kursy zarejestrowane na CRICOS pozwalają na uzyskanie wizy studenckiej. AustraliaOnline pomaga także w zapisach na kursy które są na CRICOS, nawet jeżeli nie uwzględnione w basie kursów przygotowanych na stronach naszego portalu. W razie zainteresowania jakimś konkretnym kursem prosimy o kontakt z naszymi konsultantami. 

związane z nauką można, łatwo będzie obliczyć ile razem należy przeznaczyć na wyjazd do Australii i ile funduszy powinno się mieć przed wyjazdem. Będzie to:
» podstawowa opłata za aplikację o wizę studencką w wysokości $535 (dolarów australijskich) lub opłata według Visa Pricing Table w zależności od liczby aplikantów i miejsca aplikacji;
» opłata za ubezpieczenie zdrowotne dla studentów (OSHC), która jest różna w zależności od długości pobytu studenckiego w Australii;
» fundusze niezbędne na zakup biletu lotniczego do Australii (studenci mogą wykupić bilet tylko na podróż w jedną stronę);
» środki potrzebne na pobyt w Australii (australijski urząd imigracyjny wymaga by studenci posiadali co najmniej $1550 na miesiąc pobytu).

Chociaż otrzymując wizę studencką automatycznie nadawane jest pozwolenie na pracę, którą można podjąć zaraz po rozpoczęciu nauki, studenci powinni mieć odpowiednie środki na początek pobytu w Australii. Szczegółowe informacje podane są na stronie urzędu imigracyjnego w części Student Visa Living Costs and Evidence of Funds. Polacy, przy aplikacji o wizę studencką, muszą zadeklarować, że posiadają odpowiednie środki na pobyt w Australii.
Poniżej znajduje się przykładowa kalkulacja (wyliczenia w dolarach australijskich A$) kosztów związanych z wyjazdem do Australii na wizie studenckiej. Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez nas kalkulatora.


Szkoła językowa - 16 tygodni nauki - orientacyjna kalkulacja
Szkoła: cena w promocji - 190 A$ za tydzień x 14 3040 A$
Wpisowe do szkoły (czasami w promocji za darmo) 200 A$
materiały do nauki około 150 A$
Ubezpieczenie OSHC na 5-6 miesięcy około 200 A$
Razem do opłaty w szkole około: 3,565 A$
Badania lekarskie około 250 zł
Opłata za wizę studencką 535 A$
Bilet lotniczy tam i z powrotem (w jedną stronę 2200-3000 zł) 4200-4500 zł
Potrzebne fundusze przed wyjazdem (wiza od 5-6 miesięcy)*
* bez ceny biletu lotniczego
około 4200A$

Nauka w college'u (1 rok) - orientacyjna kalkulacja
Kurs w college'u (rok) 5500 A$
Wpisowe do college'u (w niektórych szkołach za darmo) 200 A$
Ubezpieczenie OSHC za 14 miesięcy 490 A$
Razem za szkołę około: 6,190 A$
Badania lekarskie około 250 zł
Opłata za wizę studencką 535 A$
Bilet lotniczy tam i z powrotem (w jedną stronę 2200-3000 zł) 4200-4500 zł
Potrzebne fundusze przed wyjazdem (wiza do 14 miesięcy)*
* bez ceny biletu lotniczego; opłąta za naukę tylko pierwsza rata
około $2700 A$
KROK 4